Międzyrzec: Czy miasto stać na tak kosztowną kampanię wyborczą?

Niespełna dwa tygodnie temu Międzyrzec bawił się przy muzyce Kamila Bednarka, dwa miesiące wcześniej z Wilkami na Dniach Międzyrzeca. Ile kosztowały miasto takie rozrywki w roku wyborczym?

Jak podawaliśmy na naszym portalu (9 lipca br.) na Dni Międzyrzeca miasto przeznaczyło prawie 128 000 zł, koncert Kamila Bednarka zaś kosztował ponad
114 000 zł jak wynika z oficjalnych danych Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. Czy stać na to zadłużone miasto?

Wydatek rzędu 240 000 zł w przeciągu 2 miesięcy to nie lada obciążenie dla budżetu miasta, którego rezerwa ogólna wynosi zaledwie 150 000 zł. O ile Dni Międzyrzeca to impreza cykliczna, która zapisała się już na stałe w kalendarzu imprez miasta, o tyle kolejny koncert o wydatku rzędu 114 tys. to chyba lekka przesada.

O opinię zapytaliśmy kontrkandydata Arkadiusza Janusa, ubiegającego się o funkcję Burmistrza Miasta: Kampania samorządowa w pełni, niestety tak kosztowne „igrzyska” nie były koniecznością, mieszkańcy potrzebują „chleba”. Bądźmy szczerzy, miasta nie stać na takie inicjatywy. Oczywiście potrzebujemy rozrywki, jednak nie oszukujmy się, kilkugodzinne koncerty to nie jest szczyt kultury, która wnosi cokolwiek w wychowanie i rozwój młodzieży. Musimy mieć wybór i oferować różnorodne formy rozrywki oraz spędzania wolnego czasu.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.