Radzyń świętuje 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

Słynny tenor Bogusław Morka w towarzystwie sopranistki Agnieszki Kozłowskiej, barytonu Tomasza Jarosza oraz Orkiestry Symfonicznej Marcina Wernera wykona w Radzyniu najpiękniejsze pieśni patriotyczne na 100-lecie Niepodległości Państwa Polskiego. Koncert odbędzie się w sobotę 8 września o godz. 17.00 na terenie trawiastym od strony północnej Pałacu Potockich. Wstęp wolny.

– Bogusław Morka to artysta zawsze hołdujący zasadom patriotyzmu. Bóg, Honor, Ojczyzna to dla niego nie tylko słowa, ale to droga życia oparta na zasadach i wartościach. Pieśni, które wykona, to wyraz miłości do Ojczyzny i tradycji chrześcijańskiej – zapowiada Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Koncert będzie promował płytę „Krzyż i Orzeł” będącą hołdem dla bohaterów, którzy przelali swoją krew, aby nasze i następne pokolenia mogły żyć w Wolnej Ojczyźnie.

Na koncert zapraszają: Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Senator RP Grzegorz Bierecki oraz Poseł na Sejm RP Janusz Szewczak. Mecenasem wydarzenia jest PKN Orlen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Jeśli jesteś zainteresowany/a naszym tekstem lub zdjęciem odezwij się pod email: duchwschodu@gmail.com