Międzyrzec Podlaski: Patryk Jaki oficjalnie poparł kandydaturę Arkadiusza Janusa na Burmistrza Miasta

1 września w 79. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej na placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim z inicjatywy Kandydata na Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski Arkadiusza Janusa oraz Posła Marcina Duszka, została zaprezentowana wystawa „Polska Walcząca”. Na zaproszenie odpowiedział Minister Patryk Jaki – kandydat na Prezydenta Miasta Warszawa, który oficjalnie poparł kandydaturę Arkadiusza Janusa.

Wystawa została przygotowana przez IPN i ukazywała walczące polskie państwo podziemne. Mieszkańcy mogli oglądać ją w godzinach 11- 19.

Pojawił się na niej także Burmistrz Miasta Zbigniew Kot, który pochwalił cenną inicjatywę swojego kontrkandydata. Zapytany o to, dlaczego miasto nie organizowało uroczystych obchodów tak ważnej rocznicy obecny Pan Burmistrz odpowiedział, iż nie widzi takiej potrzeby, ponieważ nie robił tego przez minione 3 lata i także w tym roku nie zdecydował się na upamiętnienie 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, tłumacząc to trwającą kampanią.

Pan Arkadiusz Janus zapytany o komentarz, odpowiedział: Zupełnie nie rozumiem takiej postawy, ani tłumaczenia. Zostały przekazane mi wartości patriotyczne, dlatego też to naturalna kolej rzeczy, że miasto, które ma realny wpływ na kształtowanie takich postaw wśród młodzieży i mieszkańców nie wykorzystuje takich wspaniałych okazji i nie uczy historii. To smutne, że ważne rocznice są pomijane, albo świętowane „byle jak”. Cieszę się, że mogłem to zmienić i cieszę się z każdej jednej osoby, która przystanęła, by przeczytać, chociażby fragment wystawy, w której zapisane są krwawe karty historii Polski. 

Na zaproszenie odpowiedział Patryk Jaki, kandydat na Prezydenta Miasta Warszawy, który stał się jedną z czołowych twarzy kampanii samorządowej PiS. Minister podziękował Posłowi Marcinowi Duszkowi za zaproszenie i oficjalnie poparł start Pana Arkadiusza Janusa na stanowisko Burmistrza.

-Należy popierać osoby, które są świetnie przygotowane i wykształcone, ale jednocześnie są młode i doświadczone, tak jak możecie Państwo zobaczyć w osobie Pana Arkadiusza Janusa, dlatego raz jeszcze oficjalnie popieram tę kandydaturę na Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. – powiedział Minister Patryk Jaki. 

Na koniec organizatorzy wraz z gościem wspólnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Miasta, upamiętniając bolesną rocznicę, o której opowiedział Poseł Duszek.

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.