Parafia św. Józefa: Uroczystości odpustowe i 45-lecie Ks. Infułata Korszniewicza

W niedzielę w Parafii pw. św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim Parafianie dziękowali za plony Matce Boskiej Częstochowskiej, świętując odpust ku jej czci. Data 26 sierpnia zbiegła się także z 45-leciem posługi kapłańskiej w Międzyrzecu Podlaskim ks. Infułata Kazimierza Korszniewicza. 

Mszę Św. odpustową odprawił ks. kanonik Stanisław Chodźko – diecezjalny duszpasterz rolników, który wspomniał o problemach polskiej wsi i rolników.

Z okazji 45-lecia kapłaństwa w Międzyrzecu po zakończonej liturgii Parafianie złożyli ks. Infułatowi życzenia i podziękowania, jednak najwięcej zaskoczenia wzbudził ogromny tort z wizerunkiem ks. Korszniewicza, którym obdarowali wiernych – Arkadiusz Janus kandydat na Burmistrza Miasta oraz Wojciech Wójcik.

Dziękuję Księdzu Infułatowi za to, że „zgrzytający zębami” jego przeciwnicy musieli wysłuchiwać, tego, co umożliwiło w tej chwili zmianę sytuacji politycznej i społecznej w naszej Ojczyźnie. To jego determinacja oraz patriotyczna postawa spowodowała zmianę którą dzisiaj obserwujemy w Polsce. Dziękuję za walkę o nasze wspólne dobro, a przede wszystkim odwagę. – powiedział Poseł Duszek.

Tort został wykonany przez lokalnych cukierników z 50-letnią tradycją – Cukiernię Wójcik.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.