Dwóch przemytników zatrzymanych na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali „na granicy zielonej” dwóch mężczyzn, którzy przemycali papierosy z Białorusi do Polski.

9 sierpnia br., funkcjonariusze z Placówek SG w Terespolu oraz Bohukałach, prowadzili wspólne działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie na terenie pow. bialskiego, zauważyli osoby, które znajdowały się w kompleksie leśnym w pobliżu rzeki granicznej Bug. Podczas kontroli tych osób, ustalono, iż są to ob. Polski, którzy wcześniej przy pomocy łodzi pontonowej przemycili przez rzekę graniczną Bug, z Białorusi na terytorium Polski pudła wypełnione papierosami. Mężczyźni w wieku 35 i 22 lat zostali zatrzymani a ujawnione przy nich przemycone papierosy o wartości ponad 96 tys. zł zostały zabezpieczone.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani mężczyźni, to mieszkańcy Białej Podlaskiej, którzy odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 9 mln zł.

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.