Nieudana próba korupcji funkcjonariusza

Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza SG wykonującego zadania służbowe. Funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, w trakcie dokonywania odprawy granicznej w drogowym przejściu granicznym w Kukurykach, zatrzymał ob. Białorusi, który próbował mu wręczyć 20 EURO łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych tj. wystawienia mandatu karnego.

5 sierpnia br., funkcjonariusz SG podczas pełnionej służby w drogowym przejściu granicznym w Kukurykach na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymał obywatela Białorusi, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, zaproponował funkcjonariuszowi korzyść majątkową w postaci 20 EURO.  Obywatel Białorusi kierował przeładowanym zestawem ciężarowym i chciał aby funkcjonariusz nie wystawił mu z tego tytułu mandatu karnego. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.

W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zatrzymany obywatel Białorusi odpowie teraz za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi. Czyn ten usankcjonowany jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.