Policjanci odzyskali skradzione mienie

Bialscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży rowerów. Do zdarzeń doszło w ubiegłym miesiącu na terenie  miasta. Sprawca wykorzystał fakt pozostawienia jednośladów bez zabezpieczenia. Policjanci odzyskali skradzione mienie, natomiast 22-letni mieszkaniec miasta i jego 24-letnia znajoma podejrzana o pomoc w ukryciu i sprzedaży rowerów usłyszeli  już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 Do zdarzenia doszło w ubiegłym miesiącu na terenie Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca skradł dwa rowery marki Kross należące do mieszkanek miasta. Sposób postępowania w obydwu przypadkach był taki sam. Amator cudzego mienia wykorzystał fakt, że jednoślady pozostawione były bez zabezpieczenia na klatkach schodowych. Łącznie wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Okazał się, że jest to 22-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci ustalili, gdzie znajdują się rowery, które mężczyzna zdążył już sprzedać. Dodatkowo, funkcjonariusze potwierdzili personalia kobiety, która pomagać miała w ukryciu i sprzedaży jednośladów.

Zarówno 22-latek jak też jego znajoma, 24-letnia mieszkanka gm. Miedzyrzec Podlaski usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym popełnione przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.