Powstanie autostrada A2!

27 lipca w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej podpisano umowę w sprawie budowy autostrady A2 od obwodnicy Siedlec, aż do Białej Podlaskiej. W konferencji wzięli udział: Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Posłowie: Marcin Duszek, Jan Szewczak, Prezydent Miasta oraz przedstawiciele Mazowieckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Odcinek autostrady A2 połączy obwodnicę Siedlec z Białą Podlaską. Będzie liczył 63 km i połączy się z drogą ekspresową S19.  Będzie to połączenie drogowe z północy na południe Europy trasą via Catpatia. – Realizacja autostrady A2 jest inwestycją o dużym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego Polski i całej Europy Środkowo – Wschodniej.
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podkreślił, jak ważny jest dzisiejszy dzień dla rozwoju regionu: Dzisiaj zostaliśmy włączeni w system transportu międzynarodowego. O autostradę od wielu lat starali się i zabiegali Prezydent Miasta i parlamentarzyści – m.in. także Pan Poseł Marcin Duszek, naciskali na nas w rozmowach i przypominali jak ważna jest ta inwestycja. Jako parlamentarzyści możemy stanąć z podniesionym czołem, że przełamaliśmy bezsilność kolejnych rządów i rozwijamy Polkę wschodnią.
Minister Jarosław Stawiarski dodał:  Doskonały Prezydent i wspaniali parlamentarzyści, życzliwi Ministrowie i Rząd. To co było niemożnością w budowaniu nowej jakości życia przez poprzednie rządy staje się faktem, a Polska wschodnia wciąż się rozwija i nie jest już Polską B.

– To znakomita informacja dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Autostrada spowoduje znaczący rozwój południowego Podlasia. Będziemy atrakcyjni inwestycyjnie i turystycznie. – powiedział prezydent Dariusz Stefaniuk.

Trasa o długości 63,5 km, która będzie przebiegać po północnej stronie obecnej DK2 przez tereny gmin: Siedlce, miasto Siedlce, Wiśniew, Zbuczyn, Mordy, Międzyrzec Podlaski, Huszlew, Biała Podlaska. Powstaną na niej trzy węzły drogowe: Siedlce Południe (nazwa robocza: Borki), Łukowisko oraz Biała Podlaska (Cicibór).

Realizacja robót budowlanych ma nastąpić od trzeciego kwartału  2022 r. do trzeciego kwartału 2024 r.
Łączny koszt realizacji tego odcinka wyniesie blisko 3 mld zł.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.