Dzieci w bialskiej komendzie

Wczoraj bialska komenda otworzyła swoje drzwi na przyjęcie najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Mali goście dowiedzieli się więcej o pracy policjantów oraz bezpieczeństwie podczas wakacji. Było to już  kolejne spotkanie w ramach letniej akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 Wczoraj bialską komendę odwiedzili uczestnicy Koloniady „Smart Kids” w Białej Podlaskiej. Jest to już kolejna grupa wypoczywających w mieście dzieci, która spotkała się z mundurowymi. W ramach letniej akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” policjanci rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie zarówno nad zbiornikami wodnymi,  w górach, a także podczas wypoczynku w domu. Przypomnieli zasady poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas prac polowych.

Mali goście z zainteresowaniem zwiedzali budynek oraz informacji przekazywanych przez mundurowych. Chętnie odpowiadali również na zadawane przez policjantów pytania.

Wiele emocji wzbudziła przygotowana przez funkcjonariuszy walizka kryminalistyczna. Dzieci poznawały niektóre metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Mogły również zobaczyć jak zabezpiecza się ślady linii papilarnych. Na pamiątkę otrzymały karteczki z odbitkami swoich linii papilarnych.

Był również czas by obejrzeć policyjny sprzęt, w tym oznakowane radiowozy. Dziedziniec komendy rozbrzmiewał głośnym śmiechem najmłodszych oraz dźwiękiem „policyjnej syreny”.

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.