Otwarcie Zespołu Basenów Otwartych PSW

16 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie Zespołu Basenów Otwartych PSW. Koszt inwestycji to 3.1 mln. Funkcjonalność basenów odkrytych i obiektów towarzyszących ma zaspokajać  w pierwszej kolejności potrzeby dydaktyczno -sportowe i rekreacyjne studentów.

Kompleks wyposażony jest w system stałego uzdatniania wody – dzienna całkowita wymiana wody poprzez system zainstalowanych filtrów, a także wsparcie odkurzacza wodnego, który bezpośrednio w  niecce usuwa nagromadzone zanieczyszczenia, 17 miejsc do funkcji hydromasażu w tym 10 miejsc masażowych stojących, 5 miejsc masażowych siedzących, 2 stanowiska do masażu karku. Necka wyposażona w układ ogrzewania wody, system cyrkulacji i samooczyszczenia wody.

Kompleks uzupełnia budynek szatniowo- techniczny, w którym znajdują się: punkt kasowo – informacyjny ( wejście główne + biletowanie), zespoły sanitarno- szatniowe w tym dla os. niepełnosprawnych i pomieszczeniem do przewijania niemowląt, pomieszczenie ratowników.

Dodatkowymi atrakcjami jest: wydzielona plaża z piaskiem morskim, zewnętrzny zespół przebieralni i natrysków w celu zwiększenia komfortu użytkowania (spłukanie ciała z chloru, czy piasku, ale także ochłodzenie i orzeźwienie), zielony teren rekreacyjny z certyfikowanymi, najwyższej jakości włoskimi leżakami basenowymi i parasolami i możliwością plażowania na własnych ręcznikach.

Dla dzieci przewidziano: zjeżdżalnię z sygnalizacją start-stop, kurtynę wodną na upalne dni, która rozpylać będzie chłodzącą bryzę oraz szereg akcesoriów do nauki pływania.

Obiekt został poddany audytowi bezpieczeństwa WOPR przy udziale Prezesa Rejonowego WOPR z Lublina oraz przedstawiciela Wojewódzkiej Komendy Policji. Realizacja inwestycji od momentu podpisania umowy z wykonawcą tj. od 31.08.2017 r. w tym czasie opracowania dokumentacyjne, projektowe, uzyskanie pozwoleń etc. Termin zakończenia zakładano do 30.06.2019 r. przy głównym udziale środków własnych uczelni. Jednak z uwagi na przyznanie zwiększonej dotacji budżetowej z MNiSW oraz przychylności głównego wykonawcy termin został zaktualizowany i określony na koniec III kw. 2018 r. Dołożono wszelkich starań, by kompleks odkrytych basenów PSW uruchomić w sezonie letnim oraz przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego,  co spowodowało dodatkowe przyśpieszenie prac.

Kompleks czynny jest w godz. 10-18. Cena biletu normalnego bez ograniczeń czasowych to 15 zł, zaś ulgowego 10 zł.

PSW Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.