Biała Podlaska: Potrącona rowerzystka w szpitalu

Bialscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący manem mężczyzna, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 54-letniej rowerzystce. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 7:00 na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki MAN, 44-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, wyjeżdżając z posesji doprowadził do zderzenia z rowerzystką. Kierowca tira włączając się do ruchu prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jednośladowi. Rowerem kierowała 54-letnia mieszkanka gm. Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. W chwili zdarzenia kierowca ciężarówki był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Letnia pogoda sprawia, że na jezdniach i ścieżkach rowerowych pojawiło się więcej cyklistów. Pamiętajmy, że należą oni do grupy „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”.  Jest to grupa szczególnie narażona na dotkliwe skutki wypadków drogowych. Każde zderzenie z nimi będzie stwarzało bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich życia i zdrowia.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.