28-letni amator rowerów odpowie za kradzieże

Bialscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży wartego około 2 tys. roweru. Zarzuty usłyszał 28-letni mieszkaniec miasta. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Zabezpieczyli również  damkę, która padła łupem amatora cudzego mienia. Mężczyzna przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca bieżącego roku na terenie Białej Podlaskiej. Mieszkaniec miasta zgłosił kradzież wartego 2 tysiące roweru górskiego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do przestępstwa  doszło pod jednym z bialskich centrów handlowych. Mężczyzna pozostawił niezabezpieczony  rower w stojaku. Miał go jednak cały czas w zasięgu wzroku. Wystarczyła chwila nieuwagi, gdy doszło do kradzieży.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy.   W trakcie prowadzonych czynności ustalili personalia mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie „amatora cudzego mienia”. Funkcjonariusze zabezpieczyli  damkę, która skradziona została kilka dni wcześniej z terenu miasta. Ustalili również właściciela jednośladu, gdyż  ta kradzież  nie została wcześniej zgłoszona stróżom prawa. 28-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.