„W poszukiwaniu wspólnej historii” – Wycieczka rowerowa do Brześcia

W dniach 23-24 czerwca odbyła się wycieczka rowerowa do białoruskiego Brześcia pod hasłem „W poszukiwaniu wspólnej historii”. Z Terespola i okolic wyruszyło ponad 50 osób, którymi zaopiekowali się członkowie klubu rowerowego „Za Viela Brest”.

Rowerzyści zwiedzili m.in. muzeum archeologiczne, w którym zrekonstruowano drewnianą osadę z XIII wieku, Twierdzę Brześć, dzielnicę willową powstałą w 20-leciu międzywojennym, Park 1 Maja a także przejechali przez najważniejsze ulice miasta: Sowiecką, Gogola, Mickiewicza, Lenina i Moskiewską. Z Brześcia udali się do miejscowości Skoki, gdzie zjedli obiad i zwiedzili Pałac Niemcewiczów, w którym mieści się muzeum.

Wieczorem wycieczkowicze powrócili do Brześcia na nocleg. Wieczór był wolny więc wszyscy chętni udali się do centrum miasta. Rano kontynuowano dalsze zwiedzanie centrum miasta a około 13:30 rowerzyści byli już na przejściu granicznym. Odprawa, podobnie jak pierwszego dnia, trwała szybko i sprawnie.

Wspólnie z rowerzystami z Brześcia powrócono na Piknik Artyleryjski, który odbywał się na stadionie miejskim w Terespolu. Główną atrakcją pikniku były wystrzały armatnie zaprezentowane przez bractwa artyleryjskie, które zjechały się tego dnia do Terespola.

Informacje i zdjęcia: MOk Terespol

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.