Bialscy pływacy godnie reprezentowali miasto i klub

Na pływalni Zatoka Sportu w Łodzi rozdano najważniejsze pływackie medale, podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Oprócz tego zawodnicy mogli uzyskać kwalifikacje na seniorskie mistrzostwa Europy w Glasgow, ME juniorów w Helsinkach, a także Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires.

Taka sytuacja spowodowała, że na starcie stanęło 821 zawodników z 143 klubów z całej Polski. Wśród nich pięcioosobowa reprezentacja pływaków AZS AWF Biała Podlaska: Anhelina Arekhava, Jowita Sieńczyk, Zosia Kolenda, Piotr i Wojciech Suszek.

Największą niespodziankę sprawiły, Jowita studentka i zawodniczka University of North Texas, która podczas pobytu w Białej Podlaskiej reprezentuje barwy AZS i Anhelina studentka I roku AWF, które wywalczyły prawo startu w finale B na dystansie 50 i 100 m stylem grzbietowym. Start Jowity na dystansie 100-metrowym zakończył się brązowym medalem w kategorii młodzieżowiec z nowym rekordem życiowym i rekordem klubu (1’05.34), dwa miejsca za nią uplasowała się Aniela z czasem 1’06.93. Natomiast start na dystansie o połowę krótszym zakończył się czwartą lokatą Jowity (30.32 rekord życiowy i klubu), której do medalu zabrakło dwie setne sekundy i szóstą Anieli (30.73) w kategorii młodzieżowiec.

Oprócz tego podopieczni Bartłomieja Kargulewicza i Pawła Mielnika ustanowili 9 nowych rekordów życiowych z czego 4 to nowe rekordy klubu.

UM Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.