Międzyrzec Podlaski: Rodzinny piknik przyrodniczo-sportowy

24 czerwca na terenie plebanii kościoła pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim odbył się „Rodzinny piknik przyrodniczo-sportowy” na rozpoczęcie wakacji.

Jego organizatorami byli: Poseł na Sejm RP Marcin Kamil Duszek i Arkadiusz Janus. Patronat honorowy sprawował ks. Proboszcz Józef Brzozowski. Pomimo niesprzyjającej aury piknik przyciągnął Międzyrzeczan, którzy z ciekawością przyglądali się procesowi powstawania miodu. Była degustacja pyłku pszczelego i wspaniałych miodów, a także prezentacja akcesoriów pszczelarskich niezbędnych w hodowli pszczół i prowadzeniu pasieki. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w przeróżnych konkursach i quizach, zorganizowanych przez Nadleśnictwa: Międzyrzec Podlaski, Łuków, Włodawę, Chotyłów oraz Poleski Park Narodowy. Dowiedzieli się także jak zachowywać się bezpiecznie w lesie i na co uważać.

Nie brakowało również zabaw, zorganizowanych przez animatorów, a także Straż Pożarną Stołpno z Międzyrzeca Podlaskiego. Wolontariusze sprzedawali także ciasto oraz lemoniadę, z których dochód przeznaczony był w całości na budowę pomnika Ławeczki Marszałka Piłsudskiego z inicjatywy Posła Marcina Duszka i ks. Józefa Brzozowskiego. Można było też przyjrzeć się z bliska prawdziwym wyścigowym motocyklom. Najmłodsi zostali obdarowani licznymi nagrodami i materiałami edukacyjnymi.

Organizator Arkadiusz Janus wraz z dyrektor biura poselskiego Magdaleną Zaniewicz także w imieniu Pana Posła podziękowali wszystkim uczestnikom pikniku za kolejne wsparcie budowy pomnika Marszałka Piłsudskiego. Ks. Proboszcz również podziękował za obecność, zachęcając mieszkańców do włączenia się we wspólne spędzenie czasu z rodziną.

Author: Mariusz Czerniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.