Bialscy tancerze podsumowali kolejny rok artystycznej działalności

W sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusław Kaczyńskiego odbyła się gala tańca podsumowująca rok artystyczny Dance Academy Studio. W ciągu minionych kilku lat bialscy tancerze przyzwyczaili swoją widownię do występów na wysokim poziomie. Nie inaczej było podczas środowej gali. Na scenie pojawiło się ponad 100 tancerzy w różnym wieku.

Podczas koncertu można było zobaczyć prawie 30 choreografii w licznych stylach tańca takich jak hip-hop, jazz, balet, modern. Tancerzom za ich sukcesy artystyczne wręczono pamiątkowe dyplomy i medale. Warto dodać, że podopieczni Dance Academy Studio zdobywają wysokie miejsca na wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca.

Tylko w tym sezonie wytańczyli ich ponad 30. Rezultaty ich ciężkiej pracy można było wielokrotnie podziwiać podczas pokazów i widowisk tanecznych. W ubiegłym roku Dance Academy Studio wraz z zespołem wokalnym „Brevis” stworzyło widowisko taneczno-wokalne „Podróż w kranie baśni”. Musical ten obejrzało prawie 1,5 tys. widzów. Kolejnym zaskakującym widowiskiem okazała się „Taneczna podróż dookoła świat”. Interaktywny spektakl taneczny stworzony wraz Zespołem Pieśni i Tańca Ludowego „Podlasiacy”.

Zadowolenia z mijającego sezonu nie ukrywa szefowa „Das”. – Tradycyjna gala tańca podsumowująca jest świetną okazją aby nasi podopieczni pochwalili się umiejętnościami. Dotyczy to zarówno utytułowanych tancerzy, jak i tych początkujących. Cieszę się, że z roku na rok jest nas coraz więcej. Mieliśmy wspaniały sezon, pełen ciekawych koncertów i owocnych wyjazdów na turnieje. Szczególnie cieszą sukcesy międzynarodowe. Dziękuję za włożone serce i pracę. Oby tak dalej – mówiła Karolina Brodzik-Zaremba, kierownik artystyczny Dance Academy Studio.

DAS to akademia tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca od 10 lat przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Instruktorem grup początkujących jest Olesia Myronenko. Wszystkich miłośników tańca zapraszamy do zapisów do grup tanecznych.

UM Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.