Awans Jagiellończyka do półfinału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

Siatkarki UKS Jagiellończyk, reprezentujące Białą Podlaską, wywalczyły awans do półfinału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii kadetek. Organizatorem Mistrzostw Województwa był Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie. W turnieju wzięło udział 11 zespołów.

Pucharowy system rozgrywek jest bardzo trudny dla zawodniczek walczących nie tylko z przeciwnikiem, ale także z wiatrem, słońcem, parzącym w stopy piachem.

Przegranie dwóch meczów po kolei wyklucza z dalszej walki. Na szczęście zawodniczki UKS Jagiellończyk, podopieczne Izabeli Łukaszuk i Konrada Rechnio, nie pozwoliły na wyeliminowanie ich przed dojściem do pierwszej czwórki stawki. Sukces jest o tyle większy, że w pierwszej czwórce uplasowały się dwa zespoły. Dziewczęta w składzie: UKS Jagiellończyk I – Stella Łukaszuk, Julia Hałabuda (III miejsce), UKS Jagiellończyk II – Karolina Iwaniuk, Magdalena Mitura (IV miejsce).

Zawodniczki zostały powołane do kadry województwa w siatkówce plażowej i od 24 czerwca będą pracować na zgrupowaniu w Puławach. Mistrzostwa wygrały dwie drużyny TPS Lublin.

informacje: UM Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.