Bialski ŚDS świętował 20-lecie działalności

Bialski Środowiskowy Dom Samopomocy działa od maja 1998 roku. Do grudnia 2006r. ŚDS funkcjonował w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od stycznia 2007 roku prowadzenie ŚDS przejął Caritas Diecezji Siedleckiej.

Jubileusz był okazją do podziękowania wszystkim pracownikom oraz współpracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy. Kwiaty wręczyli także rodzice osób niepełnosprawnych, uczęszczających do placówki.

Postępy można osiągać jedynie dzięki konsekwentnej, ciężkiej pracy, w której nie brakuje pasji i zaangażowania wszystkich pracowników. Tym bardziej, gdy chodzi o pracę z myślą o pomocy drugiemu człowiekowi – mówił podczas uroczystości jubileuszowej Dariusz Stefaniuk.

Prezydent Białej Podlaskiej w podziękowaniu za ciężką pracę ośrodka, przekazał na ręce kierownik Anny Utki ikonę z wizerunkiem św. Michała Archanioła, patrona miasta.

Placówka obejmuje zasięgiem mieszkańców Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego. ŚDS jest ośrodkiem wsparcia, dziennego pobytu, dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Dom dysponuje 45 miejscami.

UM Biała Podlaska

.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.