Bialczanin przechowywał amunicję w komodzie

Wczorajszą noc w policyjnym areszcie spędził 48-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze ujawnili ponad 60 sztuk nielegalnej amunicji. Mężczyzna nie miał zezwolenia na jej posiadanie.

W środę, 13 maja policjanci z Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy zabezpieczyli w jednym z mieszkań w mieście nielegalną amunicję. Do zdarzenia doszło podczas wspólnych działań z Funkcjonariuszami Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów, którzy ujawnili znalezisko.

Ponad 60 sztuk amunicji karabinowej, naboi bocznego zapłonu kal. 5,6 mm oraz nabój pistoletowy przechowywane były w komodzie. 48-letni mieszkaniec  Białej Podlaskiej w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że to jego własność.

Nielegalne mienie trafiło do policyjnego depozytu, natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania był pijany. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą, wszystkie okoliczności tej sprawy. 48-latek usłyszał już zarzuty. Za nielegalne posiadanie amunicji grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

informacje i zdj.: KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.