Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze nowym mieszkańcom projektu Mieszkanie Plus

W sobotę, 26 maja w Białej Podlaskiej, przy ulicy Jana II Kazimierza miało miejsce przekazanie rodzinom kluczy do mieszkań na osiedlu wybudowanym w ramach programu Mieszkanie Plus. Z tej okazji już po raz kolejny do Białej Podlaskiej zawitał Premier Mateusz Morawiecki.

Właśnie tutaj rozpoczynamy nasz program budowy i oddawania Mieszkań plus. Program, który jest wielką alternatywą dla rzeczywistości, która do tej pory panowała. Chcemy budować nową rzeczywistość – rzeczywistość dla ludzi” – powiedział Mateusz Morawiecki, dodając: „Dawniej mówiło się ciasne, ale własne. Poprzez nasz program nie musi być już tak ciasne, ale może być własne i o to nam właśnie chodzi.”

„Mieszkanie plus to program, który dał ludziom wolność i normalne życie – powiedział Prezydent Miasta Dariusz Stefaniuk, przytaczając słowa Jarosława Kaczyńskiego, który wypowiedział je, kiedy wraz z Premierem Mateuszem Morawieckim, podczas ostatniej wizyty, kiedy to wbijał pierwszą łopatę w miejscu nowych mieszkań.

„Po kilkudziesięciu miesiącach pokazaliśmy, że możemy w Białej Podlaskiej wykonać ten projekt, zbudować 3 bloki, 186 mieszkań, a ku naszej uciesze robiły to bialskie firmy. Mieliśmy bardzo wiele zapytań. Zostało złożonych 1400 wniosków. Nie tylko z Polski, ale również z Anglii, Szwecji i Włoch, gdzie Polacy wyjechali, a dzisiaj widzą tę szansę powrotu do Polski, bo widzą, że ten kraj  jest w końcu krajem dla nich.”- dodał Prezydent Dariusz Stefaniuk.

Zaraz po przemówieniach przekazano klucze rodzinom. Symboliczny, pamiątkowy klucz otrzymał także Premier Mateusz Morawiecki, który obejrzał także nowo wybudowane mieszkania od środka. Na scenie wystąpił zespół muzyczny Chwilka i Dance Academy Studio

Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.