Wycieczka do PKO BP SA w Radzyniu Podlaskim

W dniu 15 maja 2018 r. uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej w Białce odwiedzili bank PKO BP SA. Głównym celem wizyty była edukacja dzieci związana z działalnością banku oraz przygotowanie ich do korzystania z usług PKO BP.

Uczniowie wraz z opiekunami zostali serdecznie powitani przez pracowników instytucji i zaproszeni do obejrzenia wnętrza banku. Panie: Małgorzata Haponiuk i Anita Woźniak oprowadziły uczniów, przedstawiły pracowników oraz scharakteryzowały zakres obowiązków poszczególnych osób. Spotkanie nie było tylko i wyłącznie pogadanką, nasi uczniowie przyjęli funkcję pracowników banku. Mogli samodzielnie pod nadzorem pracowników i opiekunów liczyć poważne sumy pieniędzy. Poznali polskie waluty, jak również zagraniczne.

Samodzielne przeliczenie pieniędzy w specjalnej maszynie sprawiło dzieciakom wiele radości. Warto wspomnieć, iż dzięki uprzejmości pracowników banku nasi pierwszoklasiści mogli usiąść w wygodnych fotelach i chociaż przez chwilkę udawać profesjonalnych bankierów.


Za wzorowe przeliczenie pieniędzy w kasecie oraz duże zainteresowanie placówką uczniowie otrzymali nagrody, w postaci gadżetów z logo SKO. Wycieczkę zorganizował opiekun SKO w Szkole Podstawowej w Białce – Alina Wysokińska, opiekę nad uczniami sprawowała również Ewa Ostapiuk.


Alina Wysokińska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.