W Szkole Podstawowej w Rogoźnicy klikają z głową

15 maja Urząd Komunikacji Elektronicznej na zaproszenie Fundacji „Dr Clown” Region lubelski przeprowadził w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy kampanię edukacyjną jak korzystać ze smartfona – klikam z głową.

W ramach akcji odbyły się spotkania dla uczniów klasy II, III i IV.

Współczesne, wszechstronne telefony, służą nie tylko do wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów, ale dodatkowo posiadają kamery, dostęp do poczty e-mail, portali społecznościowych, zbierania plików czy oglądania filmów. Eksploatacja ich wiąże się z dostępem do Internetu, będącym skarbnicą wiedzy a zarazem źródłem zabawy, ale też miejscem, z którym wiąże się wiele zagrożeń. O niebezpieczeństwie korzystania z najnowszych urządzeń pracownicy lubelskiego oddziału rozmawiali z dziećmi w bardzo ciekawy i interesujący sposób.

Jak pozostać „po jasnej stronie” sieci i uniknąć zagrożeń w Internecie opowiedziano poprzez analizę animowanego filmu dedykowanego dzieciom. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki oraz krzyżówki.

Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, odblaskowe misie, ulotki informacyjne dla rodziców, naklejkę oraz czerwony nosek. Spotkanie zwieńczyło wspólne zdjęcie jako podsumowanie owocnie spędzonego czasu.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.