Zostań członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Promowanie KSM-u i zachęcanie do bycia jego członkiem jest jednym z punktów efektywnej pracy w oddziale. 18 maja w piątek delegaci z oddziału przy parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim wybrali się do pobliskiej Szkoły Podstawowej w Jelnicy, aby zaprosić do uczęszczania na spotkania swoich kolegów i koleżanki oraz opowiedzieć o działaniu samego stowarzyszenia.

Podczas prezentacji członkowie KSM w składzie: Katarzyna Korolczuk, Anna Pińczuk, Dorota Karwowska oraz Andrzej Stefaniuk podzielili się osobistymi świadectwami, wspomnieniami związanymi z uczęszczaniem na KSM oraz wrażeniami z cotygodniowych spotkań. Jak sami przyznali posługa ta nie jest lekka, ale bardzo satysfakcjonująca i kształcąca.

„Promowanie zacierających się wartości dla nas – jako członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest szczególnie ważne. Cieszymy się, że możemy świadczyć o Chrystusie nie tylko w Kościele, ale i w szkole wśród naszych rówieśników. Cieszę się, że młodzież zainteresowała się tematem, a dyrekcja wygospodarowała dla nas czas. Mam głęboką nadzieję, że dzięki tej prezentacji przyciągnęliśmy kilka osób do naszej wspólnoty.” – powiedziała jedna z wolontariuszek Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Międzyrzeca.

Spotkania grupy KSM odbywają się w każdy piątek po Mszy Św. wieczorowej w salce pod plebanią parafii św. Mikołaja przy ul. Łukowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.