Dzień Ptaków w Rzeczycy

9 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Rzeczycy odbyła się uroczystość poświęcona ptakom żyjącym wokół nas.

Podczas pogadanki wygłoszonej przez Piotra Sobowicza, podleśniczego w Nadleśnictwie Międzyrzec uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o tych fascynujących stworzeniach. Warto podkreślić, że w Polsce żyje ok. 230 gatunków ptaków, a w okolicy Międzyrzeca Podlaskiego możemy spotkać ich ok. 150, w tym: orła bielika, bociana czarnego czy trzmielojada.

Całe przedsięwzięcie odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza. Patronatem Dzień Ptaków objęły również:  Nadleśnictwo Międzyrzec.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto Gminny Konkurs Fotograficzny „Ptaki w naszej okolicy”. Laureatami konkursu w dwóch kategoriach zostali:

  • kl. I – III

I miejsce – Milena Sawczuk, SP Rzeczyca
II miejsce – Oliwia Kośmider, SP Rzeczyca
III miejsce – Norbert Antoniuk, SP Tłuściec
Wyróżnienie – Michał Michaluk, SP Rogoźnica

  • kl. IV – VII

I miejsce – Wiktor Orłowski, SP Rzeczyca
II miejsce – Szymon Nakaziuk, SP Rzeczyca
III miejsce – Julia Wojtczuk, SP Rogoźnica
Wyróżnienie – Ewelina Chomicka, SP Rzeczyca

Punktem kulminacyjnym dnia był pokaz sów oraz ptaków drapieżnych poprowadzony przez Grzegorza Laskowskiego z firmy Harris Hawk.

Po pokazie dzieci mogły wziąć udział w dwóch konkursach plastycznych: „Ptaki na ludowo” i „Pastelowy ptak” oraz w konkursach sportowych poprowadzonych przez animatora czasu wolnego z Centrum Aktywności Lokalnej.

Ponadto animatorki z Gminnego Ośrodka Kultury zapewniły najmłodszym dodatkową atrakcję – malowanie twarzy. Podczas imprezy serwowano gorące kiełbaski z grilla, napoje i ciasta. Dobra pogoda sprzyjała świetnej zabawie, co zachęcało całe rodziny do wspólnego spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu.

W organizacji przedsięwzięcia pomogli pracownicy szkoły oraz rodzice, na czele z przewodniczącym Rady Rodziców Pawłem Orłowskim.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.