Ukradł blisko 350 litrów oleju napędowego

59-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej usłyszał zarzut kradzieży prawie 350 litrów oleju napędowego z samochodów ciężarowych. Mężczyznę zatrzymano na gorącym uczynku. Policjanci w jego piwnicy ujawnili miejsce, w którym przechowywał olej napędowy.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 kwietnia na terenie Białej Podlaskiej. Około godziny trzeciej dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o kradzieży paliwa. Na miejsce natychmiast skierowano policji. Jak się okazało, pracownicy jednej z bialskich firm ujęli na miejscu zdarzenia mężczyznę, który włamał się do zbiorników paliwa zaparkowanych samochodów ciężarowych. Łupem amatora cudzego mienia padło około 340 litrów oleju napędowego. Sprawca dostał się na teren firmy przez uszkodzone ogrodzenie.

Mężczyzna jest już dobrze znany bialskim funkcjonariuszom. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia zabezpieczyli łącznie 12 plastykowych kanistrów różnej wielkości, wypełnionych skradzionym paliwem. Ujawnili również należący do sprawcy przerobiony wózek sklepowy, w którym znajdowały się przedmioty wykorzystywane przez niego do kradzieży paliwa.

W trakcie wykonywanych czynności, w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ujawnili przygotowane miejsce do przechowywania skradzionego paliwa. W piwnicy budynku gospodarczego zakopane były 4 beczki z wyeksponowanymi na zewnątrz wlewami jak też osprzęt służący do przepompowywania paliwa. Może to świadczyć o tym, iż mężczyzna z nielegalnego procederu planował uczynić regularne źródło dochodu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. 59-latek trafił przed oblicze prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

informacje i zdjęcia: KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.