Projekt budowy placu zabaw w Międzyrzecu Podlaskim

27 kwietnia w Urzędzie Miasta w Międzyrzecu Podlaskim Arkadiusz Janus oraz Wojciech Wójcik złożyli projekt budowy placu zabaw w ramach budżetu obywatelskiego.

Projekt przewiduje budowę miejskiego placu zabaw przy ulicach: Staromiejskiej, Nowej oraz Warszawskiej (park przy Urzędzie Gminy). Planowana kwota inwestycji to ponad 99 tys. zł. Pula środków do wykorzystania to 100 tys. zł.

Jak przyznał Pan Arkadiusz Janus pomysłodawca projektu: „Taka inicjatywa jest potrzebna w naszym mieście i na pewno zaowocuje nie tylko wśród najmłodszych. Niestety w Międzyrzecu mamy mało miejsc, gdzie dzieci mogą bezpiecznie i miło spędzić czas na zabawie. Obecnie park bardziej odstrasza niż zachęca do przebywania tam. Mam nadzieję, że to się zmieni, a mieszkańcy dobrze przyjmą tę inicjatywę i zagłosują na projekt. W końcu zależy nam na rozwoju naszego miasta i jego najmłodszych mieszkańców.”

Teraz projekt czeka weryfikacja formalna i merytoryczna oraz zaopiniowanie przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego powołany przez burmistrza w drodze zarządzenia, a później głosowanie mieszkańców w terminie od 3 do 14 września. Projekty można składać do 29 czerwca.

Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.