Kwestowali na Ławeczkę Marszałka

3 maja pod międzyrzeckimi kościołami pw. św. Mikołaja oraz św. Apostołów Piotra i Pawła młodzieżowa organizacja „Młode Duchy”, działająca przy biurze poselskim Posła Marcina Duszka oraz harcerze zbierali ofiary do puszek na budowę pomnika Marszałka Piłsudskiego.

Pomnik z wizerunkiem Marszałka Piłsudskiego w formie ławeczki ma stanąć przy kościele pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy Krwawych Dni Międzyrzeca. Pomysłodawcą jest Poseł Marcin Duszek. W skład komitetu organizacyjnego wchodzi m.in.: Arkadiusz Janus, a patronat honorowy objął ksiądz dziekan Józef Brzozowski.

Inicjatywa zachęca społeczność międzyrzecką do włączenia się w akcję, która ma być wspólnym dziełem, a także podziękowaniem za życie w wolnej Ojczyźnie i wiąże się z szeregiem wydarzeń, organizowanych w Międzyrzecu, a mających na celu przygotowanie do wspólnego świętowania.

Każdy darczyńca otrzymywał cegiełkę w postaci naklejki z wizerunkiem Marszałka. „Należy wspierać tak cenne inicjatywy w naszym mieście, które jest naszą małą Ojczyzną”. – przyznała jedna z ofiarodawców.

Jak podkreśliła Magdalena Zaniewicz – dyrektor biura poselskiego Posła Marcina Duszka oraz organizator zbiórki: „Jesteśmy zadowoleni z przebiegu akcji oraz pozytywnej reakcji wśród parafian. To ważne, aby każdy z nas poczuł się po części fundatorem i małym elementem tego wielkiego przedsięwzięcia.”

Kolejna zbiórka już w najbliższą niedzielę 6 maja w Parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim. Wolontariusze będą zbierali ofiary po każdej Mszy Św.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.