Od 5 lat przybliżają dzieciom Słońce

1 maja 2013 roku powstało Centrum Diagnozy Terapii i Rozwoju  „Q-Słońcu”  mieszczące się przy ulicy Zarówie 2 w Międzyrzecu Podlaskim.

 Jego utworzenie było odpowiedzią na coraz częstsze problemy lokalnej społeczności z dostępnością do profesjonalnych diagnoz, uzyskiwaniem sprofilowanych opinii niezbędnych dla innych placówek oświatowych wykorzystywanych w procesie kształcenia  oraz rosnące zapotrzebowanie na przeprowadzanie specjalistycznych terapii.  Budynek  wraz ze zwiększającą się popularnością usług świadczonych przez Centrum, a także dynamicznie powiększającą się  ilością podopiecznych oraz chętnych do skorzystania z oferowanych zajęć, został sukcesywnie zaadoptowany na potrzeby wykonywanej działalności.

 „Aktualnie mamy 71 dzieci w terapii oraz 20 na dodatkowe zajęcia rozwijające, edukacyjne  – mówi Emilia Sidorowicz  założycielka, a obecnie jednocześnie terapeutka   i  dyrektor Centrum  – W ciągu tych pięciu lat wydaliśmy ponad 200 diagnoz i opinii. Ponadto prowadzimy zajęcia dla dzieci uzdolnionych. Rozszerzyliśmy również swoją ofertę o szkolenia i warsztaty dla kadr pedagogicznych, specjalistów oraz rodziców ”.

W końcu ubiegłego roku w celu objęcia pomocą większej ilości potrzebujących zostało powołane do życia Stowarzyszenie pomocy dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym wymagającym rozwojowo, w tym niepełnosprawnym i ich rodzinom „Q-Słońcu”.

Więcej informacji:  https://www.facebook.com/Q-S%C5%82o%C5%84cu-Centrum-Diagnozy-Terapii-i-Rozwoju-166366703529974/

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.