Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych w bialskiej „Platerce”

25 kwietnia w II LO im. E. Plater zebrali się laureaci Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych oraz zaproszeni goście. Podsumowanie kolejnej edycji konkursu było okazją do docenienia pracy młodzieży i ich opiekunów.

Już Antoni Czechow twierdził, że „Bez znajomości języków obcych, człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu”. Znajomość języków to kluczowa kompetencja we współczesnym świecie. Warto w siebie zainwestować i systematycznie uczyć się języków.

W obu tegorocznych konkursach (VIII edycji skierowanej do szkół ponadgimnazjalnych i V edycji skierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych) wzięło udział 172 miłośników języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego z 10 bialskich szkół.

Na wstępie dyrektor ZSO nr 3, pani Małgorzata Kaczmarczyk, podziękowała uczniom i nauczycielom języków obcych za liczny udział w konkursie. Pani Judyta Iwaszko w zarysie przedstawiła informacje o tym cyklicznym przedsięwzięciu i podziękowała wszystkim organizatorom: Paniom Danucie Pawluczuk, Marcie Chwalczuk-Wrzosek, Joannie Wołoczko, Dorocie Pińczuk, Marzennie Mańkowskiej oraz panu Maciejowi Borsukowi.

informacje i zdj.: II LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.