Nowe autobusy i ścieżki rowerowe w Białej Podlaskiej

Jeszcze w tym roku miasto kupi pięć nowych autobusów. Rozpocznie się również budowa systemu ścieżek rowerowych. To nie koniec zmian w transporcie miejskim zaplanowanych w ramach projektu, który właśnie otrzymał ogromne dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Prezydent Dariusz Stefaniuk podpisał umowę o dofinansowanie projektu – „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”, którego wartość to ponad 22 mln zł.

W ramach projektu zostanie zakupionych pięć nowoczesnych autobusów, spełniających normę EURO VI. Zastąpią one najbardziej wysłużone pojazdy komunikacji miejskiej.

Wybudowanych zostanie ponad dwadzieścia kilometrów ścieżek rowerowych, które razem z już istniejącymi, stworzą spójny system dróg rowerowych w mieście. Ponadto, w ramach projektu zaplanowano remonty i przebudowę chodników, kładek pieszo – rowerowych na Krznie, zatok i antyzatok autobusowych, wiat przystankowych oraz wybranych skrzyżowań, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji.

Dzięki partnerskiej współpracy z Gminą Biała Podlaska, w ramach projektu wybudowana zostanie także ścieżka rowerowa z Białej Podlaskiej do Cicibora, Roskoszy i Hruda. Przetargi na autobusy oraz pierwsze ścieżki rowerowe zostaną ogłoszone już w maju br. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na IV kwartał 2020 r.

Źródło: UM Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.