Mobilna Akademia Młodych Orłów w Rzeczycy

18 kwietnia boisko i szkolna sala gimnastyczna w Rzeczycy zamieniły się w prawdzie w centrum treningowe Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Projekt Mobilna Akademia Młodych Orłów (MAMO) jest organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Środowa wizyta składała się części teoretycznej – wykładu oraz praktycznej – treningu, a prowadzącymi byli Modest Boguszewski Trener UEFA A, były zawodnik Motoru Lublin i Śląska Wrocław oraz Szymon Gieroba – Trener UEFA A, trener przygotowania motorycznego były trener ekstraklasowego Górnika Łęczna i pierwszoligowego Podbeskidzia, a także trener w ekstralidze kobiet GKS Górnik Łęczna.

Część teoretyczna odbywała się w sali gimnastycznej następnie część praktyczna miała miejsce na boisku trawiastym. Udział wzięło 16 zawodników (rocznik 2007/2008/2009) oraz 16 zawodników (rocznik 2005/2006). Część praktyczna była skoncentrowana na grze 1×1,2×2 i 4×4, a na koniec wydarzenia odbyła się gra selekcyjna 8×8.

W projekcie prócz młodzieży i rodziców wzięli udział trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego z obszaru bialskopodlaskiego oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, Radny Gminy Adam Jowik, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy  Janusz Oksiejuk i Sołtys Rzeczycy Stanisław Kurenda.

UG Międzyrzec Podlaski

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.