Kodeń: „Ratujemy i uczymy ratować” w ZPO

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy dla uczniów ZPO nie jest obca, ponieważ od 10 lat w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” poznają zasady ratowania ludzkiego życia w sytuacjach zagrożenia.

Zajęcia odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która podarowała szkole fantomy i inne pomoce dydaktyczne.

17 i 18 kwietnia 2018r. uczniowie klasy 3b pod opieką Joanny Hernik- wychowawczyni i Teresy Filipek- koordynatora programu wzięli udział w zajęciach profilaktyczno-wychowawczych ,,RATUJEMY NOCĄ” .

Uczniowie spotkali się w szkole po południu, aby wziąć udział w zajęciach praktycznych. Podczas zajęć ćwiczyli umiejętności sprawdzania przytomności i oddechu, wzywania pomocy, układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Serdeczna atmosfera podczas zajęć korzystnie wpłynęła na uczniów co było widać podczas ćwiczeń. Dzieci bardzo odpowiedzialnie traktowały wskazówki nauczyciela prowadzącego p.Teresy Filipek.

Wszystkie umiejętności praktyczne zostały wyćwiczone do perfekcji. Na zajęcia pokazowe zaproszeni byli rodzice oraz dyrektor ZPO w Kodniu Jacek Malarski.

Miłym akcentem po zakończeniu zajęć był turniej piłkarski, zabawy sportowe na sali gimnastycznej, wizyta w Piekarni Mechanicznej w Kodniu- połączona z wypiekiem ciasteczek (jeden z rodziców przygotował ciasto a dzieci odpowiednio je ukształtowały) , spacer po Kodniu z latarkami, nauka tańca belgijskiego, zajęcia integracyjne. Dzieci były bardzo zadowolone ze wspólnie spędzonego czasu. Dla niektórych była to pierwsza noc spędzona poza domem bez rodziców, ale pełna atrakcji.

źródło: Gmina Kodeń, zdj i tekst: Teresa Filipek/Joanna Hernik

Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.