X Bialskopodlaskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

22 kwietnia o godzinie 10:00 na Placu Wolności w Białej Podlaskiej oficjalnie rozpoczęto sezon motocyklowy. Otwarcie przyciągnęło setki motocyklistów oraz fanów motoryzacji. Nie zabrakło Prezydenta Miasta Dariusza Stefaniuka, który corocznie uczestniczy w motocyklowym święcie.

Tuż po godzinie 11 na ulice miasta wyruszyła biało-czerwona parada motocyklistów. Tegoroczna trasa przebiegała ulicami: Zamkową, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Terebelską do drugiego ronda, następnie Al. Jana Pawła II, Orzechową, Włoską, Sidorską, Narutowicza, Prostą i Brzeską.

O godzinie 12 celebrowano Mszę Świętą z udziałem motocyklistów w kościele p.w. Narodzenia NMP. Po Mszy nastąpił przejazd motocyklistów na Plac Wolności.

Podczas imprezy strażacy przeprowadzili inscenizację wypadku komunikacyjnego. Ich zadaniem było wydostanie poszkodowanego z samochodu. Zaprezentowali również, jak należy postępować w wypadku oraz wykonali pokazową resuscytację. Wydarzenie uświetniły koncerty zespołu Blue Rain oraz The Punitive, które zgromadziły dziesiątki osób pod sceną.

-To doskonała lekcja życia. Strażacy pokazali nam, w jaki sposób możemy pomóc poszkodowanym oraz na czym polega ich praca. Przekonałam się, jak ważną rolę w życiu odgrywają służby ratunkowe. Akcja była przeprowadzona bardzo sprawnie i w dużej mierze polegała na współpracy oraz zdolnościach manualnych naszych strażaków – skomentowała Pani Beata, uczestnicząca w wydarzeniu.

Główną atrakcją był pokaz Stuntu Motocyklowego w wykonaniu Patryka Stunt Rider’a oraz Marka Krasa. –Bardzo nam się podobało. Nie ukrywamy, że na otwarcie sezonu motocyklowego wybraliśmy się przede wszystkim po to, aby zobaczyć ten niezwykły pokaz – powiedział nam Pan Piotr, mieszkaniec Białej Podlaskiej, który na Plac Wolności przybył wraz z 12-letnim synem Mateuszem.

Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.