Sukces bialskiego Ekonomika na Giełdzie Papierów Wartościowych

11 kwietnia w Sali Notowań odbyła się gala finałowa XVI edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, w której udział wzięła młodzież ZSZ Nr 1 w Białej Podlaskiej.

W zmaganiach uczestniczyło 19 tys. uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski zgrupowanych w 7,5 tys. giełdowych zespołach, w tym reprezentacja naszej szkoły w składzie: Tomasz Gustyn, Piotr Gromadzki i Michał Czemierowski (uczniowie klasy 1 Tf pod opieką p. Bożeny Zajdel).

Gra składała się z dwóch etapów z których wyłoniono 20 najlepszych drużyn (I etap – 10 drużyn i II etap – 10 drużyn). Zwycięzkie zespoły z dwóch poprzednich etapów podczas kilkugodzinnej, specjalnie przygotowanej rozgrywki starały się pomnożyć posiadane wirtualne środki „na żywo”.

Przedmiotem wirtualnych inwestycji w finale były akcje spółek wchodzące w skład indeksów WIG20 i mWIG40, ETF-y, kontrakty terminowe na akcje, kontrakty terminowe na indeks WIG20 i mWIG40 oraz kontrakty walutowe. Po całodziennych zmaganiach uczniom bialskiej szkoły udało się wywalczyć 14 lokatę.

informacje i zdj.: ZSZ Nr 1 Biała Podlaska

Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.