Parczew: Podczas weekendu dwa razy wsiadał za kierownicę i z promilami i zakazem

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 32–latek, który kierował w miniony weekend pojazdem marki Hyundai. Mężczyznę zatrzymali policjanci z parczewskiej „drogówki” w Kalince, gm. Jabłoń. Ponadto prowadził auto pomimo orzeczonego zakazu wydanego przez Sąd w Lublinie. Dzisiaj rano ponownie wpadł kierując autem na podwójnym gazie. Mężczyzna został zatrzymany i za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed Sądem.

W sobotę w miejscowości Kalinka, gm. Jabłoń mundurowi zauważyli kierującego pojazdem marki Hyundai, którego styl jazdy wskazywał, że mógł znajdować się pod działaniem alkoholu. Auto zatrzymali do kontroli, a ich przypuszczenia okazały się słuszne. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda w ogóle nie powinien zasiadać za kierownicę, ponieważ ma orzeczony prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Lublinie. Uprawnienia stracił właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Po przeprowadzeniu czynności mężczyzna został zwolniony do domu.

W poniedziałek rano ten sam mężczyzna wykazał się ponownie swoją nieodpowiedzialnością i ponownie wsiadł za kierownicę z promilami. W miejscowości Kolano mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało 2,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli na komendę. Teraz za popełnione przestępstwa 32-latek odpowie przed Sądem. Za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Parczewie

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.