Rudniki: Bez uprawnień i po spożyciu wybrał się z dzieckiem na przejażdżkę motorem

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna przewoził syna motorem niedopuszczonym do ruchu, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem i był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia w Rudnikach (gm. Międzyrzec Podlaski). Przejażdżka skończyła się wywróceniem motoru i złamaniem nogi u 10-letniego dziecka.

Mundurowym udało się ustalić, że ojciec chłopca zabrał go na przejażdżkę motocyklem po polnych drogach. 36-latek z gminy Międzyrzec Podlaski nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Był na tyle lekkomyślny, że przewoził syna motorem niedopuszczonym do ruchu. Co gorsze okazało się, że przewożąc syna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna wyszedł ze zdarzenia bez większych obrażeń. Jego 10-letni syn miał mniej szczęścia. Ze złamaniem lewej nogi został przewieziony do szpitala w Siedlcach. 36-latek odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i kierowanie motocyklem bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości.

informacje: KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.