„Błogosławieni miłosierni”

W niedzielę, 8 kwietnia w sali ZSP w Parczewie miało miejsce widowisko słowno-muzyczne „Wypłyń na głębię”, poświęcone świętemu Janowi Pawłowi II. Występ przygotowywano ponad 4 miesiące, a reżyserem był Józef Obroślak wraz z zespołem NADZIEJA z Kocka. Na scenie wystąpili uczniowie szkół z terenu całego powiatu, a także grupy muzyczne. Impreza przyciągnęła ok. 500 osób.

Zespół NADZIEJA to zespół rodzinny, który tworzą Barbara i Józef Obroślak oraz ich synowie: Sebastian, Mateusz i Jan. Sebastian jest odpowiedzialny za efekty dźwiękowe i wizualne, Mateusz prowadzi w zespole chór i solistów, Jan zaś śpiewa w zespole partie solowe. Jak powiedział reżyser, pomysł zrodził się naturalnie. „Jako rodzina animatorów kultury uznaliśmy, że powinniśmy należycie uczcić tak ważny dzień i rocznicę.”

W widowisku zaprezentowały się zespoły i grupy muzyczne z całego powiatu parczewskiego, uczniowie z I LO w Parczewie i ZSP w Parczewie, a także ze szkół podstawowych w Parczewie, Paszenkach, Podedwórzu, Przewłoce i Sosnowicy, grupy taneczne, schole, chóry parafialne i parczewska Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Starosta Parczewski – Jerzy Maśluk, który serdecznie podziękował organizatorom za wspaniałą uroczystość; wicewojewoda – Robert Gmitruczuk oraz dziekan parczewski Ks. Robert Mączka.

foto: Karol Czemierski

Author: Magdalena Zaniewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.