Światowy Dzień Autyzmu w Międzyrzecu Podlaskim

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Bialskie stowarzyszenie „Wspólny Świat” także włącza się w tę międzynarodową akcję, która ma na celu poszerzanie wiedzy na temat autyzmu wśród społeczeństwa. W tym dniu symbolem solidarności  jest kolor niebieski.

W całej Polsce organizowane są wydarzenia, mające na celu zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.

Stowarzyszenie „Wspólny Świat” powstało w 2007 roku w Białej Podlaskiej. Cele, które wyznaczyli sobie członkowie, to m.in. wszechstronna pomoc młodzieży i dzieciom autystycznym, również tym o pokrewnych zaburzeniach oraz rodzinom, opiekunom i specjalistom; organizowanie i przeprowadzanie różnych form lecznictwa, edukacji i opieki dzieci autystycznych oraz dzieci o pokrewnych zaburzeniach rozwojowych; utworzenie placówki diagnostyczno-terapeutycznej; zorganizowanie banku danych na temat autyzmu, popularyzowanie problemu

Na zdjęciu dyrekcja i rodzice podopiecznych Stowarzyszenia „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej:

W Międzyrzecu Podlaskim do akcji włączył się Poseł na Sejm RP Marcin Duszek, który spotkał się z Remigiuszem Jasińskim i poparł inicjatywę, zakładając niebieską koszulkę. „To bardzo dobra inicjatywa, która zwraca uwagę na temat autyzmu i przełamuje temat, powszechnie uznawany za tabu. Takie akcje są potrzebne i cenne, nie tylko z punktu widzenia rodzin borykających się z problemem” – powiedział Poseł.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.