Miejska Parczewska Halowa Liga Piłki Nożnej

Dobiegły końca rozgrywki Miejskiej Parczewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej oraz Cykl 4 Turniejów Tenisa Stołowego o Grand Prix Parczewa w Sezonie 2017/2018. Imprezy rozpoczęły się w grudniu 2017 i trwały przez 3 miesiące. Organizatorami Rozgrywek byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Klub Sportowy „Victoria” oraz Urząd Miejski w Parczewie.
Patronem medialnym imprez była Wspólnota Parczewska, która co tydzień przekazywała szczegółowe relacje w prasie. Słowa podziękowania kierujemy do Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie oraz do Starostwa Powiatowego za udostępnienie hali sportowej do przeprowadzenia rozgrywek.

Przypominamy , że minionym sezonie Parczewskiej Ligi Halowej wystartowało 9 zespołów, reprezentowanych przez pracowników zakładów pracy, młodzież szkolną oraz zawodników miejscowych i okolicznych klubów sportowych. Drużyny rywalizowały w dwóch rundach rozgrywkowych wg ustalanego terminarza rozgrywek. Mecze odbywały się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie przy ul Wojska Polskiego 1. W ramach ligi odbyło się 88 meczy, w których wzięło udział ponad 200 uczestników. Sprawami organizacyjnymi zajmował się MOSiR. Generalnie impreza miała dostarczyć uczestnikom dobrej zabawy, uatrakcyjnienia wolnego czasu oraz promowania zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową. Najlepszym zespołem Miejskiej Parczewskiej Ligi Halowej w Piłce Nożnej został zespół PMN AGRO Gęś, który wyprzedził LKS Agrotex Milanów. Na trzecim stopniu podium znalazła się drużyna Junior Parczew, kolejne miejsca zajęli SM Serwis Milanów, Black Hors Parczew, Stones 91 Parczew, ERES Parczew, Czarno To Widzę Parczew oraz Dąb II Dębowa Kłoda.

Tabela Końcowa Sezonu 2017/2018
Miejsca 1 – 4
1. PMN AGRO-Gęś
2. LKS AGROTEX MILANÓW
3. JUNIOR PARCZEW
4. SM SERWIS
Miejsca 5 – 9
5. BLACK HORES Parczew
6. STONES 91 Parczew
7. ERES Parczew
8. CZARNO TO WIDZĘ
9. DĄB II Dębowa Kłooda

Organizatorzy Miejsko-Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Parczewie przyznali w sezonie 2017/2018 następujące wyróżnienia indywidualne i drużynowe:
Król Strzelców I Ligi w sezonie 2017/2018 – Albert Chomiuk 57 bramek- Junior Parczew,
Król Strzelców II ligi- Łukasz Zacharczuk 57 bramek – Black Hors Parczew,
Najlepszy Zawodnik Całej Ligi MVP – Bartłomiej Jaszczuk- PMN Agro Gęś,
Najlepszy bramkarz ligi -Mikołaj Pajdosz- PMN Agro Gęś,
Odkrycie Sezonu 2017/2018 Janusz Żuk- SM Serwis Milanów.
Wyróżnienia w drużynach MVP Drużyny:
PMN Agro Gęś- Łukasz Kowalczuk,
LKS Agrotex Milanów- Grzegorz Romaniuk,
Junior Parczew- Wojciech Lewczuk ,
SM Serwis Milanów- Piotr Łotys,
Black Hors Parczew- Krystian Trociuk ,
ERES Security -Łukasz Sutryk,
Stones 91 Parczew- Grzegorz Tabeński,
Czarno To Widzę Parczew- Karol Kamiński,
Dąb II Dębowa Kłoda- Bartłomiej Bonk .
Statystyki i ciekawostki z Miejskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Parczewie w Sezonie 2017/2018
Wszystkie strzelone bramki w lidze w sezonie 2017/2018 -972
Najwyższy wynik w lidze 20: 3 Junior- Dąb II
Najwięcej bramek w jednym meczu strzelił- Chomiuk Albert 16
Najwięcej strzelonych bramek w lidze -147 LKS Agrotex Milanów
Najmniej straconych bramek PMN Agro Gęś – 55
Najlepszy bilans bramkowy w lidze – Black Hors
Najwięcej straconych bramek w lidze 188 Dąb II
Bramki strzelało przynajmniej jedną 95 osób
Rozegrano w trzech rundach 88 meczy
Średnia bramek na 1 mecz to 11 bramek
We wszystkich drużynach pojawiało się na boisku około 200 osób

Równolegle trwały rozgrywki Tenisa Stołowego o Grand Prix Parczewa. Całą imprezę zapoczątkował turniej rozegrany w miesiącu grudniu 2017 i zakończył ostatni turniej rozegrany 11 marca 2018 roku. W cyklu 4 turniejów Grand Prix wystartowało 54 uczestników. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej punktowało 27 zawodników. Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego w naszym środowisku oraz aktywność ruchowa młodzieży oraz osób pracujących. Najlepszym zawodnikiem całego cyklu Grand Prix został Jarosław Nowosielski z Białej Podlaskiej który zgromadził 275 punktów. Za nim uplasował się Dariusz Abramowicz z Kolana 250 pkt. , trzecie miejsce wywalczył Zbigniew Duda z Zaniówki 245 punktów, a na czwartym premiowanym miejscu stanął Adam Kaczor z Parczewa 240 punktów.

W dniu 24 marca 2018 na sali MOSiR-u w Parczewie odbyło się uroczyste podsumowanie obu imprez oraz wręczenie nagród startującym drużynom i wyróżnionym zawodnikom. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki, Przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu Rady Miejskiej w Parczewie Adam Wiśniewski, Przewodniczący Rady Powiatowej LSZ w Parczewie Jan Najs,, Prezes Agro Corn LKS Milanów Aleksander Szczurowski oraz zawodnicy, organizatorzy i kibice obu imprez. Uroczystość otworzył Zbigniew Smoliński, który powitał zebranych i przedstawił podsumowanie zakończonych imprez. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pięknymi pamiątkowymi Pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Indywidualnie zawodnicy również otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Dekoracji dokonali zaproszeni goście. W czasie części oficjalnej wykonano pamiątkowe zdjęcia nagradzanych drużyn i zawodników. Na kolejną edycję obu imprez zapraszamy już od miesiąca grudnia 2018.

źródło: MOSiR Parczew

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.