Akcyza u 41-latka

Ponad 700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi na polski rynek dzięki współpracy bialskich policjantów z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej. Nielegalne wyroby tytoniowe przechowywał w domu 41-letni mieszkaniec Zalesia.

Sukcesem zakończyła się kolejna wspólna akcja bialskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości akcyzowej i funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej. Wczoraj w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 41-letniego mieszkańca Zalesia zabezpieczyli oni 708 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które ukryto w domu.

Jeszcze wczoraj 41-latek usłyszał zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych, do popełnienia którego przyznał się. Jak wyjaśnił podejrzany, nielegalne papierosy przywoził z Białorusi na własne potrzeby. Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z Prokuratorem. Na poczet przyszłych kar policjanci zajęli od niego 7.200 złotych. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku prawie 16.500 złotych.

 

KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.