Uroczystość IX Sejmiku Kobiet Powiatu Bialskiego

IX Sejmik Kobiet Powiatu Bialskiego, który odbył się 14 marca, zgromadził ponad 200 pań. Na zaproszenie starosty bialskiego Mariusza Filipiuka na spotkanie w sali widowiskowej przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej przybyły kobiety z gmin powiatu bialskiego aktywnie działające w środowisku lokalnym.

Władze powiatu bialskiego reprezentowali przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński oraz radni: Marzenna Andrzejuk, Jolanta Zbucka, Radosław Sebastianiuk i Arkadiusz Maksymiuk.
Podczas uroczystości zebrane Panie przyjęły życzenia z okazji obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Kobiet. W programie tegorocznej edycji Sejmiku znalazły się m.in. wykłady zaproszonych gości. Wśród prelegentów znalazła się m.in. dr Urszula Parnicka z Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej z wykładem „Codzienna troska o kręgosłup”. Kolejny wykład, którego mięli okazję wysłuchać goście przedstawiła dr Małgorzata Sitarczyk z Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Mówiła ona o „efekcie motyla, czyli o roli motywacji w osiąganiu sukcesów życiowych”. Kobietę jako badacza i odkrywcę przedstawiła Agnieszka Wdowczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Zebrane na spotkaniu Panie miały niepowtarzalną okazję oglądać wykonywane przez nią doświadczenia chemiczne, które odtworzone w domu miały być sposobem do zachęcenia dzieci do nauki.

Nie zabrakło również części artystycznej. Na scenie zaprezentowali się utalentowani tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” AWF Biała Podlaska, a także wokalistka Angelina Nikołajewna Pipper z Białorusi.

Wszystkie panie mogły wziąć udział w konkursach i loteriach, ale również skorzystać z porad konsultantek kosmetycznych oraz nabyć wyroby rękodzielnicze i biżuterię.

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.