Bialczanie wytańczyli blisko setkę medali!

Blisko pięćdziesięcioosobowa grupa tancerzy zespołu DANCE ACADEMY STUDIO z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego wzięła udział w Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych ,,Myszyniec 2018″. Wszystkie przygotowane choreografie zostały nagrodzone. Tancerze dziewięciokrotnie stawali na podium zawodów w sumie zdobywając 94 medale.

Konkurs miał formułę otwartą i był adresowany do zespołów prezentujących nowoczesne formy tańca. Układy oceniała profesjonalna komisja sędziowska. Impreza zgromadziła rekordową rzeszę sympatyków tańca w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych. W konkursie startowało prawie 1000 tancerzy z ponad 25 miast Polski min. z Ostrołęki, Warszawy, Białegostoku, Łodzi, Płońska, Ciechanowa, Augustowa, Sierpca, Olsztyna, Przasnysza i oczywiście z Białej Podlaskiej. Instruktorem grupy jest Karolina Brodzik-Zaremba.

DANCE ACADEMY STUDIO to akademia tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusław Kaczyńskiego. Studio szkoli i przygotowuje tancerzy do występów na scenie i w zawodach tanecznych. Mimo krótkiego stażu grupa ma swoim koncie prawie 300 tytułów wytańczonych na licznych zawodach.

Tancerzy Dance Academy Studio będzie można obejrzeć „na żywo” 23 marca na sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego na ul. Brzeskiej 41 podczas wiosennej gali tańca „Wiosna, ach to Ty”.

 informacje i zdj.: UM Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.