CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

1 marca o godz. 17:00 w Narodowym Dniu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w Parafii pw. św. Józefa w Międzyrzecu odbyła się Msza Św. w intencji poległych bohaterów.

Międzyrzeczanie uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych uroczystą Mszą Św. zorganizowaną przez lokalne środowisko prawicowe pod przewodnictwem ks. infułata Kazimierza Korszniewicza, który wygłosił niezwykle poruszającą i zapadającą w pamięć homilię, nawiązującą do współczesnych przejawów prawdziwego patriotyzmu. Udział w uroczystości wzięły liczne poczty sztandarowe oraz środowiska polityczne i samorządowe. Posła Marcina Duszka, nieobecnego ze względu na odbywające się w tym dniu posiedzenie Sejmu, reprezentowali: Magdalena Zaniewicz – dyrektor biura poselskiego oraz mec. Arkadiusz Janus – asystent Posła; udział w uroczystości wziął również wicestarosta Powiatu bialskiego – Janusz Skólimowski oraz delegacja Urzędu Miasta, a także Związek Solidarność.

Tuż po wspólnym odśpiewaniu hymnu „Boże coś Polskę” pod pomnikiem Golgoty Wschodu zostały złożone wieńce. To jednak nie koniec pamięci o Żołnierzach,  już w niedzielę ruszy czwarta edycja biegu honorowego – Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 1963 metrów.

To niezwykle budujące, że Międzyrzec pamięta i należycie tę pamięć podtrzymuje dając świadectwo młodemu pokoleniu, tak licznie obecnemu na czwartkowych uroczystościach, bowiem jak mówił Marszałek Piłsudski: „Naród, który nie sza­nuje swej przeszłości nie zasługu­je na sza­cunek te­raźniej­szości i nie ma pra­wa do przyszłości.”

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

1 thought on “CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

  1. Warto aby ktoś kto wychwala kogoś ponad innych wiedział o jego dobrych i złych stronach. Nawet na stronie IPN są orzeczenia sądowe o czynach niegodziwych niektórych przywódców żołnierzy wyklętych. Ich morderstwach na dzieciach czy kobietach. I o to mamy teraz księży którzy ich wychwalają – czyli popierają ich działania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.