STOK ZA DARMO?

Środek sezonu narciarskiego, idealna pogoda, naśnieżanie, a stok świeci pustkami. Co jest powodem braku zainteresowania jazdą na nartach i dlaczego mieszkańcy nie chcą korzystać z miejskiej atrakcji sportowej?

Dużo śniegu, mało chętnych

Pogoda rozpieszcza miłośników sportów zimowych. Lodowisko w centrum miasta świetnie funkcjonuje – szkoły mają swój wyznaczony czas, a oprócz dzieci i młodzieży, na łyżwach jeżdżą też dorośli. Jedyny w okolicy stok odstrasza pustką, podczas gdy najbliższy stok w Chrzanowie ma się świetnie i jest wypełniony miłośnikami zimowego szaleństwa.  W ciągu ostatnich dni trwała akcja naśnieżania międzyrzeckiego stoku. Poniższą informację opublikowano na oficjalnej stronie na Facebooku, wywieszono ją także przy wypożyczalni sprzętu narciarskiego.

Każdy może skorzystać z wypożyczalni i pomocy instruktorów

Od początku powstania stoku wszyscy chętni mogą odpłatnie skorzystać ze sprzętu narciarskiego – wypożyczalnia oferuje narty, buty, kijki oraz kaski. Należy również uiścić opłatę za skorzystanie z wyciągu – cena zależna jest od ilości zjazdów. Dodatkowo, została wprowadzona karta magnetyczna do bramki na stoku, za którą trzeba zapłacić kaucję – 10 złotych.  Istnieje też możliwość zakupu karnetu dziennego w wysokości 50 złotych. W  tej cenie są zjazdy oraz koszt sprzętu obowiązują bez ograniczeń przez cały dzień.

Aktywność nie na każdą kieszeń

Godziny otwarcia obiektu ciągle się zmieniają. Stawki – niestety nie. Kilkuosobowa rodzina niekoniecznie będzie mogła pozwolić sobie na wspólne spędzanie czasu w ten sposób. Tylko nieliczni skorzystają z tej zimowej atrakcji. Czy miasto powinno wprowadzić darmowe godziny zjazdów, chociażby w określonych  godzinach – kiedy to stok świeci pustką? A może warto by wyjść z darmową ofertą skierowaną do szkół i grup zorganizowanych? Rozwiązań jest wiele, by w pełni zagospodarować potężną inwestycję, niestety zarządca chyba jeszcze nie znalazł złotego środka i nie wykorzystuje ogromnego potencjału tego miejsca, a szkoda.

 

Zdjęcia: facebook.com/StokMcPodl

Author:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.