TRAGICZNY W SKUTKACH POŻAR DREWNIANEGO DOMU

We wtorek, przed godziną 16 w miejscowości Ostrów (gm. Janów Podlaski) doszło do tragicznego w skutkach pożaru. W płomieniach stanął drewniany dom, którego mieszkanką była 82-letnia kobieta oraz znajdujący się pod jej opieką 3-letni wnuczek.

Kobiety nie udało się uratować, a chłopiec z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przewieziony do bialskiego szpitala Częściowemu spaleniu uległ drewniany dom. Ogień objął dach oraz pomieszczenia użytkowe parterowego domu. Pożarł dotarł także do dwóch zaparkowanych obok domu samochodów.

Dzięki pomocy sąsiadów, z płonącego budynku, przez wybite okno udało się wynieść 82-letnią kobietę oraz jej 3-letniego wnuczka. Pozostali domownicy w tym czasie przebywali w pracy i szkole. Niestety pomimo podjętej przez służby medyczne akcji reanimacyjnej, kobieta zmarła na miejscu, najprawdopodobniej na skutek silnego zaczadzenia. Jej wnuczek w stanie niezagrażającym życiu trafił do miejscowego szpitala.

W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Pracę na miejscu pożaru rozpoczęły służby śledcze. Pod nadzorem prokuratora policjanci i biegły z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dowody, które pozwolą na ustalenie przyczyny tragicznego pożaru.

info i foto: KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.